Fizik

Fizik korkulan ders olmaktan çıkacak.

fizik özel ders

Teknoloji ile yakından ilişkili olan fizik dersi sayısal öğrencilerin hep korkulu rüyası olmuştur.Fizik özel ders sırasında öğretmen konulara başlarken konuyu günümüz teknolojisine uyarlayarak ve günümüzden örnekler vererek öğrencide çağrışımlar uyandırabilir.

Başakşehirde özel ders vermekteyiz.Başakşehir özel fizik dersi görmek isteyenler mutlaka bizimle ilteşime geçmeli çünkü fiyatlarımız oldukça uygundur ve kadromuzda özel ve deneyimli öğretmenlerdir.

Fizik dersi anlatılırken öğrencinin seviyesine dikkat etmek gerekir.Öğretmen öğrencinin bu dersi başarabileceğini ona açıklamalı ve onu derse bağlamalıdır.Özel ders veya sınırlı sayıdaki grup derslerde öğretmen öğrenci veya öğrencilerle daha içiçe olduğu için eksikleri görmesi dahada kolaylaşır ve o korkunç ders olan fizik aslında öğrenilebilecek ve çözülebilecek bir ders olur.

Özellikle son zamanlarda fiziğin müfredatının değişmesi ve eklenen konular hakkında pek bilgi olmaması öğrencileri dahada tedirgin etmektedir.Ayrıca bu konuların sözel içerikli olması sayısal öğrencileri sıkmaktadır.Burda öğretmene büyük görev düşmektedir.Öğretmen bu konuları sıkıcılıktan kurtardığında öğrencinin kafasındaki o düşünceyide silecektir.

Hep söylediğimiz gibi özel ders bile olsa öğretmenin dersinde verimli olabilmesi için önce kendi dersini sevmesi ve derste sıkıcılıktan uzak durması gerekir.Fizik dersi çok eğlencili bir şekilde anlatılabilir ve öğrenciye sevdirilebilir.En baştada ifade ettiğim gibi günümüz teknolojisiyle bağdaştırılabilir,bilimsel espriler yapılabilir ve öğrencinin çözebileceği sorularla başlanabilir.Yine her derste olduğu gibi fizik özel ders indede bol bol test çözümleri yapılmalı ve o konu iyice pekiştirilmelidir.

En iyi öğretmenlerle uygun fiyata kaliteli eğitimi ilke edinen derspa öğrenci ve sonuç odaklı çalışarak veli ve öğrenci memnuniyeti sağlamaktadır.