Biyoloji

Biyoloji Yapabilmek Ayrıcalıktır

biyoloji özel ders

Neden Biyoloji ?

Her ne kadar canlı bilim dalı olsada aslında eğitimde biyoloji öğrencinin artısıdır. Çünkü bütün öğrenciler genel dersleri çalışır ama biyolojiyi çoğu kez en sona bırakır. Oysa rakiplerine fark atmanın en belirgin yolu herkesin yapamadığını yapmaktır. İşte buyüzden size en kolay farklılık yaratacak olan ders biyolojidir.

Biyoloji denince akla gelen klasik okuma mantığını bir kenara bırakıp konuyu mantığınıza uydurarak anlamanızı sağlamak için geliştirdik ve canlı bir ders haline dönüştürdük. Yani herşeyden önce size biyolojiyi sevdirmeyi hedeflemekteyiz. Yani bir çok öğrencinin korkulu rüyası olan biyoloji artık kabus olmaktan çıkarak tam tersine zevkli ve eğlenceli bir ders olabilmektedir. Öğrencilerimize verdiğimiz özel eğitim taktikleri ve profesyonel öğretmenlerimiz sayesinde çok kısa sürede biyoloji dersini size sevdirmeyi garantiliyoruz.

 
Sizlerde Başakşehir özel ders görmek istiyorsanız sizin için ideal bir seçim olabiliriz.Başakşehir özel biyoloji dersi görmek isteyenlere hizmet vermekteyiz.
Biyoloji özel ders sırasında eğer öğretmen sürekli düz anlatım kullanırsa öğrenci sıkılıp uyuklamaya başlar.Biyoloji dersi canlı ve dünya ile içiçe olduğu için öğretmen sürekli konu ile alakalı günümüzden örnekler vermeli ve o dersi sıkıcılıktan kurtarmalıdır.Ayrıca biyoloji öğrenirken öğrenci kesinlikle ezberden kaçınmalı ve hayal dünyasını kullanarak kafasında öğretmenin anlattığı konuyu canlandırmalıdır.Öğretmen konunun bitiminde hemen konu ile ilgili çıkmış soruları yada diğer alakalı soruları çözmeli ve öğrencinin konuyu ilişkilendirmesini sağlamalıdır.Çünkü öğrenci konuyu mantığına oturttuğunda daha verimli ders dinler ve öğretmene günümüzden örnekler verir ve sorular sorar.
 
Biyoloji özel ders indede öğretmenin etkisi çok büyüktür.Çünkü öğrenci öğretmeni sever ve rahat olursa kafasındaki tüm soru işaretlerini öğretmeni sayesinde kolayca giderebilir ve bu sayede öğrenci dersi dahada sever.İşte bundan sonra artık biyoloji yapmak onun için çok kolaylaşır ve herkesin zorlandığı dersi başarmanın verdiği güvenle derse daha fazla asılır.Öğretmeni sevdiği için verdiği ödevleride eksiksiz ve verimli bir şekilde yapar eksiklerini öğretmene rahatlıkla sorar.
 
Yukarıdada belirttiğim gibi biyoloji öğretmeni öğrenciyi ezberden uzak tutmalı ve geleneksel ''biyoloji ezber ders'' düşüncesini öğrencinin kafasından çıkarmalıdır.Çünkü biyoloji dersi konuları birbiriyle bağlantılıdır.Özel ders sonunda öğrenci o konuyla bağlantılı diğer konuları birbiriyle ilişkilendirmeli öğretmen bunlarla ilgili örnekler vererek öğrencinin ezber yapmasını engellemelidir.
 
Derspa nın bünyesinde bulunan alanında uzman öğretmenlerimiz öğrencilerimize hassasiyet göstermekte ve üstün bir memnuniyet sağlamaktadır.
 
Biyoloji dersi konu başlıkları ve tahmini ders saatleri :
 

KONU

DERS SAATİ

Canlıların Ortak Özellikleri

1

Canlıların Temel Bileşenleri

4

Canlılığın Temel Birimi Hücre

3

Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması

5

Hücre Bölünmeleri ve Üreme

4

Kalıtım

4

Ekoloji

4

Canlılarda Enerji Dönüşümleri

5

Nükleik Asitler ve Protein Sentezi

2

Bitki Biyolojisi

5

İnsan Fizyolojisi(Sistemler)

14

Hayatın Başlangıcı ve Evrim

2

Davranış

1

TOPLAM

54

 

Başakşehir Özel Biyoloji Dersi İçin Bize Ulaşın